piątek, 10 czerwca 2016

Dlaczego nas nie lubią

Dzisiaj będzie trochę polityki chociaż generalnie za nią nie przepadam. Nie lubię sporów na żadne tematy, a wiadomo że polityka to temat, który może stać się zarzewiem kłótni.

Zastanawiam się dlaczego ludzie wśród których mieszkamy, chcą się nas za wszelką cenę pozbyć ze swojego kraju. Wiem że jest  nas tu dużo, ale dzięki naszej ciężkiej pracy gospodarka się rozwija. Budowane są nowe domy zarówno na sprzedaż jak i wynajem. Powstają nowe szkoły, co wiąże się z zatrudnianiem nowych pracowników. Zarobione przez nas pieniądze w zdecydowanej większości są wydawane na miejscu dzięki czemu wspomagamy gospodarkę.

Zastanawia mnie, dlaczego tutejsi ludzie chcą aby upadły fabryki a co za tym idzie przemysł. Dlaczego chcą aby ich rodzice umieszczeni w domach starców zostali pozbawieni opieki.

Co jest w nas Polakach takiego że spotykamy się z niechęcią, obojętnością a nawet wrogością i nienawiścią. Żyjemy spokojnie, dostosowujemy się do zasad panujących w tym kraju, nie stwarzamy problemów. Mówię oczywiście o zdecydowanej większości Polaków mieszkających tutaj, czasami zdarzają się wyjątki od reguły  niekoniecznie pozytywne.
Jest mi przykro gdy widzę na prywatnych posesjach znaki precz z unią, jest mi przykro bo dotyka mnie to osobiście. Jeszcze do niedawna myślałam że Anglia to kraj otwarty na innych, że ludzie są tolerancyjni  i otwarci na inne narodowości.
Teraz widzę że Anglicy to ludzie tolerancyjni, ale nie dla nas Polaków.
Dlaczego im tak zależy na pozbyciu się emigrantów z UE, gdy tymczasem emigranci z poza Unii nadal tu zostaną.
Po kilku latach pobytu w tym pięknym kraju zaczęłam się tu czuć jak w domu. Poznaliśmy tutaj wielu wspaniałych ludzi, którzy okazali nam serce i stali się naszymi przyjaciółmi.  Dla naszych dzieci ten kraj to druga ojczyzna, tu się uczą, mają kolegów i tu zbierają wspomnienia z dzieciństwa. Ale mają też gdzie wrócić, może ich pierwsza ojczyzna na nich nie czeka z wyciągniętymi ramionami ale czeka ich rodzina.

Na dowód tego że jest tu pięknie pokażę wam kilka zdjęć.
z pozdrowieniami
MargaritkaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz