środa, 23 marca 2016

Wielkanocne dekoracje i symbole.

Dzień dobry moi drodzy


Wiosna nadeszła i cieszy nas swoją obecnością, a do tego Wielkanoc tuż tuż.
Jak tam wasze przygotowania do świąt?

Moje dzieci mają znowu dwa tygodnie wolnego więc od jutra zaczynamy malować pisanki, piec mazurki i babki i dobrze się przy tym bawić. Dzisiaj chciałabym wam pokazać kilka moich Wielkanocno- wiosennych inspiracji.Dla Chrześcijan Wielkanoc to wyjątkowy czas bo świętujemy zwycięstwo Jezusa na śmiercią. Święta Wielkanocne przypadają zawsze na wiosnę gdy przyroda budzi się na nowo do życia.
Baranek to symbol Zmartwychwstałego Jezusa.
Kurczak na równi z jajkiem symbolizuje nowe życie.Zając jest symbolem nadchodzącej wiosnyKolory Wielkanocy to żółty, zielony, niebieski, biały- czyli kolory kwiatów, trawy, nieba. Dlatego też często na świątecznym stole pojawiają się narcyzy lub żonkile, które są także symbolem wiosny.


Krokusy to jeden z pierwszych wiosennych kwiatów dlatego moim zdaniem mogą także służyć jako dekoracja świątecznego stołu.
Większość moich dekoracji jest zrobiona własnoręcznie przeze mnie. Niektóre to moje pierwsze, jeszcze trochę nieudolne próby techniki decoupage. Mam nadzieję że kolejne będą lepsze w myśl powiedzenia "Ćwiczenie czyni mistrza".Na koniec chciałabym wam jeszcze życzyć
aby najważniejszym sensem tych świąt był Zmartwychwstały Jezus.


Pozdrawiam was serdecznie moi drodzyMargaritkaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz