wtorek, 29 grudnia 2015

Fotorelacja z Kolacji Wigilijnej

Witajcie kochani

Organizowanie wspólnej Kolacji Wigilijnej dla rodaków stało się już naszą małą tradycją. Spotykamy się w ten ważny dla polskiej tradycji wieczór już od 5 lat. Niektórzy są niezawodni i przybywają co roku. Każdego roku dołącza do naszego grona ktoś nowy. Jest to dla nas bardzo ważny czas, gdyż sposób obchodzenia świąt w Anglii różni się znacznie od tego, do czego my Polacy jesteśmy przyzwyczajeni. Chcemy także, aby nasze dzieci nie zapomniały o tym jak obchodzi się Wigilię w Polsce, a także poznały piękne polskie kolędy.

A teraz mała fotorelacja. Nie udało mi się sfotografować wszystkich potraw ale uwierzcie stoły uginały się pod ciężarem półmisków z pysznym jedzeniem.Największą atrakcją dla najmłodszych był oczywiści Mikołaj.


Dzieci były zadowolone z prezentów od Mikołaja ale dorośli musieli wypróbować jakość zabawek.


Było testowanie puzzli,


Sprawdzanie jakości plastiku z którego został wyprodukowany samochód,


a także testowanie toru wyścigowego

Po wspólnej zabawie było wspólne sprzątanie, nawet młodzież się zaangażowała. Jeden pan powiedział że on już nie wyobraża sobie obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia bez naszej wspólnej Wigilii. Myślę że dla takich właśnie chwil warto poświęcić troche czasu i włożyć troche wysiłku w przygotowania.

Teraz nam pozostały tylko zdjęcia i wspomnienia.


Pozdrawiam serdecznie wszystkich czytelników i do następnego wpisu.


MargaritkaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz