piątek, 28 sierpnia 2015

Eden Projcet

Witam serdecznie wszystkich czytelników już z domu. Mieliśmy w planach wakacjować jeszcze jeden dzień ale niespodziewana choroba najmłodszego synka zmusiła nas do powrotu.

Ale właściwie nie o tym chciałam pisać. Chciałam wam pokazać trochę zdjęć z fajnego miejsca które udało nam się odwiedzić w Kornwalii. Wybraliśmy się do miejsca które nazywa się Eden Project. Jest to ogród botaniczny w którym zgromadzono 18 tysięcy gatunków roślin z różnych stron świata. Uprzedzam że będzie duża ilość zdjęć z kwiatami.

Zobaczcie sami.Tak wyglądają z daleka kopuły pod którymi można zobaczyć niespotykane rośliny a nawet ptaki.


Eksponaty ozdabiające wnętrze.Pierwsza szklarnia to tropikalna strefa klimatyczna, znajdują się w niej dzrzewa owocowe, kauczukowe, ogromne bambusy i mnóstwo przepięknych kwiatów.
Ratunku to chyba rekin!
Mój syn korzystający z edukacyjnych walorów tego magicznego miejsca i zgłębiający wiedzę.Mieliśmy szczęście udało nam się zobaczyć takiego egzotycznego ptaka, chodził sobie spokojnie po ścieżce i wcale nie wyglądał na przestraszonego.


Uff jak gorąco tam było powinni o tym napisać w folderach i materiałach reklamowych że zalecane jest zabranie ze sobą stroju kąpielowego. W szklarni z roślinnością tropikalną gotowaliśmy się poprostu i pot z nas spływał.Nauka przez zabawę.A to już w drugiej szklarni w której panuje klimat śródziemnomorski, ten klimat zdecydowanie bardziej mi odpowiadał.
Uwaga gigantyczny pająk!
Kwiatowych zdjęć mam oczywiście jeszcze mnóstwo ale nie chce was zanudzić.

Pozdrawiam i do usłyszenia

Margaritka


2 komentarze:

  1. Wspaniała roślinność. Piękne zdjęcia. Dziękuję za tę wycieczkę:)

    OdpowiedzUsuń