piątek, 7 sierpnia 2015

Czy warto pojechać do Legolandu?

Obiecałam Izie z bloga Domowy Zakątek że napiszę więcej szczegółów o wycieczce do Legolandu, dlatego też dotrzymuje słowa. My byliśmy w Legolandzie Windsor, który znajduje się ok. 40 kilometrów na zachód od Londynu.
Do miasteczka Winsdor, w którym znajduje się położony na 150 akrach Legoland można dojechać pociągiem z dzielnicy Londynu o nazwie Paddington (podróż zajmuje ok 35 minut, przesiadka w Slough), lub bezpośrednio z dzielnicy Waterloo (ok 55 minut). Można także dojechać autobusem National Express z dworca Victoria Station (podróż zajmuje ok 1,5 godziny).


Naszym dzieciom Legoland nigdy się nie nudzi. Byliśmy tam już kilka razy i nadal czujemy niedosyt. Na wycieczkę do Legolandu najlepiej przeznaczyć przynajmniej dwa dni. Jest tam tyle atrakcji że niemożliwe jest skorzystanie ze wszystkich w ciągu jednego dnia.


Jeżeli planujemy dwudniową wycieczkę można przenocować w niedawno powstałym hotelu, który znajduje się na terenie Legolandu.(Aczkolwiek ceny noclegu w tym hotelu są dość wysokie).Legoland zawiera ok 55 interaktywnych przejażdżek, niektóre z nich nie są dostosowane dla bardzo malutkich dzieci, ale na większość atrakcji można wejść z całą rodziną.Jednym z najbardziel lubianych przez dzieci miejsc jest park wodny, jest to wspaniała atrakcja jeśli trafi się nam piękna pogoda.

Jest także kilka "mokrych" przejażdzek więc warto mieć ze sobą płaszcze przeciwdeszczowe.Atrakcją która najbardziej przypadła do gustu naszej rodzinie jest przejażdżka statkiem podwodnym. Przez okna statku można zobaczyć prawdziwe rekiny, płaszczki i wiele innych mieszkańców podwodnego świata. Wrażenia są niesamowite i mimo tego że trzeba odstać w kolejce nie można przeoczyć tej atrakcji.Miłośnikom Gwiezdnych Wojen polecam odwiedzenie Lego Star Wars Miniland. Można tam zobaczyć scenki zarówno z wersji filmowej jak i animowanej sagi Gwiezdne Wojny.Ci którzy chcą zobaczyć Legoland z lotu ptaka mogą wsiąść do Legoland Eye, lub przejechać się wehikułem nadziemnym. Są to przejażdżki przeznaczone dla całej rodziny bez ograniczeń wiekowych.Można także przejechać się pociągiemDla najmołodszych dzieci wspaniałe miejsce do zabawy to Duplo Land. Znajduje się tam między innymi: plac zabaw z wodnymi atrakcjami, teatr lalkowy, kolejka. Warto mieć ze sobą ubranko na zmianę lub kostium kąpielowy.Nowością w legolandzie jest miasteczko Lego friends oraz nowa przejażdżka Mia's Ride.
Moim ulubionym miejscem w Legolandzie jest miniaturowy świat. Przedstawione są tam budowle z całego świata zbudowane z klocków lego.


Królestwo rycerzy (Knight's Kingdom) to raj dla księżniczek i rycerzy. Główne atrakcje to dwa smocze "roller coastery"W porze obiadowej można zrobić sobie piknik i obejrzeć przedstawienie na żywo. Jeśli chcemy uniknąć wydawania dodatkowych pieniędzy na jedzenie można wziąć ze sobą własny prowiant.


Kolejna atrakcja to szkoła nauki jazdy dla najmłodszych 3-4 latków, a także dla trochę starszych dzieci.


Pod koniec zwiedzania polecam odwiedzić kino 4D i obejrzeć jeden z kilku filmów i oczywiście nie można ominąć sklepu w którym można spełnić dziecięce marzenia i pozbawić się do reszty pieniędzy z portfela.

Jeżeli wyjazd do Legolandu to wasze marzenie to warto je spełnić, napewno wrażenia będą niezapomniane, można przy okazji zwiedzić Londyn. Minusem podczas zwiedzania Legolandu są długie kolejki szczególnie w dni wolne od szkoły. Rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w tzw. urządzenie elektroniczne Q-BOT, które pozwoli wam uniknąć stania w kolejkach ale wiąże się to z dodatkowym kosztem.


Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej kliknijcie tutaj

Wszystkim którzy zdecydują się odwiedzić Legoland życzę wesołej zabawy oraz słonecznej pogody.


Wszystkie zdjęcia w tym poście zostały znalezione w internecie głównie na stronach informacyjnych Legolandu.Margaritka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz